Licensed to San Jose Pool - D.A.S.H. - Site License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/4/2014 03:57 PM
           CANCER SUCKS-Loras College vs. Luther College - 1/4/2014            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luther College-IA  'A'                                 NT    4:04.70   11  
     1) Slagel, Clare C 20              2) Connolly, Erin 21              
     3) Scharmer, Alexandra K 19        4) Anderson, Emily B 19           
       28.18    58.48    31.73  1:08.24    28.45  1:01.90    26.32    56.08
  2 Loras College  'A'                                     NT    4:19.62    4  
     1) DelVecchio, Marguerite A 21     2) Ehlbeck, Clare C 21            
     3) Callaghan, Katie E 22           4) Mollahan, Lexie C 21           
       31.85  1:05.93    33.79  1:12.93    29.28  1:04.49    26.58    56.27
  3 Luther College-IA  'B'                                 NT    4:19.85    2  
     1) Dorgay, Corianne E 19           2) Storey, Katie M 21             
     3) Anderson, Paige C 18            4) Golinghorst, Kelli M 21        
       31.66  1:04.83    33.39  1:10.90    29.64  1:03.98    29.19  1:00.14
  4 Loras College  'B'                                     NT    4:36.08  
     1) Beach, Renee S 20               2) Pfiffner, Lauryn E 19          
     3) Miller, Logan F 19              4) Gerken, Jillyn R 22            
       33.45  1:09.69    36.64  1:19.78    31.24  1:07.20    27.20    59.41
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luther College-IA  'A'                                 NT    3:46.84   11  
     1) Orvis, Jason R 20               2) Sund, Jacob M 18               
     3) Hagen, Jon D 22                 4) Kramka, Ryley 21               
       27.25    56.24    29.42  1:04.68    25.36    56.24    23.19    49.68
  2 Loras College  'A'                                     NT    3:48.51    4  
     1) Scallon, Lance P 19             2) Benson, Zach T 19              
     3) Seidel, Colin D 21              4) Duncan, Grant A 20             
       26.96    56.53    28.52  1:02.19    25.98    58.25    24.20    51.54
  3 Luther College-IA  'B'                                 NT    3:53.85    2  
     1) Rooney, Maxwell S 19            2) Yuan, Justin 18                
     3) Glynn, Kellen J 19              4) Barnett, Roy 21                
       28.92  1:00.02    29.64  1:04.18    26.19    56.70    25.32    52.95
  4 Loras College  'B'                                     NT    3:55.52  
     1) Rabedeaux, Will R 19            2) DeWane, Matt R 21              
     3) Cormier, Greg L 19              4) Beauchamp, Tyler M 21          
       29.14  1:00.42    29.92  1:05.26    26.46    58.83    23.91    51.01
  5 Luther College-IA  'C'                                 NT    4:00.31  
     1) Eyres, Martin F 19              2) Dulaney, Raymond A 18          
     3) Sorenson, Steve 20              4) Roberson, Chandler T 21        
       30.60  1:02.37    30.10  1:05.09    25.94    57.16    26.38    55.69
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maher, MK K               21 LORAS                     NT   11:25.32    9  
      30.05   33.25   33.20   33.76   33.52   33.77   34.11   34.56
      35.01   35.20   34.73   34.78   35.49   35.12   35.10   34.82
      34.70   35.41   34.77   33.97                                
  2 Jelinski, Megan M         18 LUTH-IA                   NT   11:28.88    4  
      30.11   32.74   33.62   33.97   33.51   34.13   35.08   34.94
      35.33   35.13   35.32   35.41   35.19   35.57   35.61   35.02
      35.77   35.38   34.62   32.43                                
  3 Zuerner, Chrisann V       20 LUTH-IA                   NT   11:29.14    3  
      31.34   33.73   34.34   34.63   35.05   34.89   34.94   35.13
      34.98   34.91   34.87   34.83   34.81   34.64   34.80   34.68
      34.67   34.40   34.48   33.02                                
  4 Black, Heather H          19 LORAS                     NT   11:45.48    2  
      30.99   34.01   34.61   35.22   35.02   35.03   35.11   36.13
      35.93   35.31   35.72   36.16   35.50   36.08   36.20   35.98
      35.82   35.61   36.09   34.96                                
  5 Tamez, Desiree R          20 LORAS                     NT   12:52.64    1  
      32.73   36.04   37.08   37.49   37.14   37.72   37.57   38.78
      39.40   39.30   39.76   39.91   39.93   40.39   40.13   39.70
      40.08   40.07   40.08   39.34                                
 -- Dorgay, Corianne E        19 LUTH-IA                   NT         DQ  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bogen, Matt R             22 LORAS                     NT   10:37.88    9  
      27.80   30.45   31.10   31.68   31.77   31.99   32.30   32.16
      32.48   32.70   32.55   32.54   32.69   32.62   32.83   32.55
      32.75   32.56   32.29   30.07                                
  2 Krol, Michael W           18 LORAS                     NT   10:40.77    4  
      27.19   28.78   30.36   31.86   32.52   32.37   32.84   32.54
      32.26   32.97   32.91   32.97   32.96   33.23   33.44   32.97
      33.32   33.37   31.73   30.18                                
  3 Raiche, Sam K             20 LUTH-IA                   NT   10:43.27    3  
      28.42   31.56   32.14   32.32   32.27   32.53   32.50   32.63
      32.66   32.90   32.41   32.56   32.71   32.47   32.62   32.62
      32.71   32.65   32.14   30.45                                
  4 Swanson, Gunnar B         18 LUTH-IA                   NT   10:43.92    2  
      28.97   32.67   32.97   32.91   32.54   32.49   32.89   32.76
      32.85   32.75   32.56   32.41   32.18   32.28   32.18   32.70
      32.57   32.31   31.33   29.60                                
  5 Barnett, Roy              21 LUTH-IA                   NT   11:12.00    1  
      29.25   31.67   32.20   32.96   32.89   32.93   33.47   33.54
      34.00   34.08   34.19   34.53   34.61   34.63   35.30   35.11
      35.14   34.28   34.27   32.95                                
  6 Lozada, Sam A             22 LORAS                     NT   13:03.24  
      32.14   36.39   37.62   38.54   39.11   39.18   38.79   39.27
      39.65   39.98   39.72   39.78   40.29   40.26   40.65   40.87
      40.94   40.27   40.60   39.19                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reed, Elizabeth A         21 LUTH-IA                   NT    2:02.10    9  
      28.48   30.93   31.69   31.00                                
  2 Amo, Elise G              20 LORAS                     NT    2:07.94    4  
      29.83   31.89   32.97   33.25                                
  3 Golinghorst, Kelli M      21 LUTH-IA                   NT    2:07.95    3  
      30.29   32.40   33.16   32.10                                
  4 Roper, Evayn T            22 LORAS                     NT    2:12.24    2  
      30.73   33.19   34.29   34.03                                
  5 Ehlbeck, Clare C          21 LORAS                     NT    2:12.88    1  
      30.34   33.22   34.65   34.67                                
  6 Dailey, Kyrie L           21 LUTH-IA                   NT    2:12.94  
      30.73   34.19   34.80   33.22                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casey, Ike J              19 LORAS                     NT    1:49.53    9  
  2 Weinberg, Sam P           20 LUTH-IA                   NT    1:50.91    4  
      25.07                                   29.21                
  3 O'Toole, Michael A        21 LORAS                     NT    1:52.97    3  
      25.96                                   29.43                
  4 Vanderhorst, Seth         21 LUTH-IA                   NT    1:54.58    2  
      25.72                                   30.10                
  5 Carius, David T           20 LUTH-IA                   NT    1:55.01    1  
      25.56                                   30.71                
  6 Gonzalez, Antonio R       19 LORAS                     NT    2:16.10  
      30.22                                   35.40                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connolly, Erin            21 LUTH-IA                   NT      25.96    9  
  2 Yapp, Margaret K          20 LUTH-IA                   NT      26.89  
  3 Blocker, Katie R          22 LUTH-IA                   NT      27.00    4  
  4 Benjamin, Chloe C         21 LUTH-IA                   NT      27.03    3  
  5 Gerken, Jillyn R          22 LORAS                     NT      27.13    2  
  6 Beach, Renee S            20 LORAS                     NT      27.62    1  
  7 LaLonde, Jessica J        19 LORAS                     NT      28.07  
  8 Garin, Meghan E           19 LUTH-IA                   NT      28.13  
  9 Kramer, Sarah E           19 LORAS                     NT      35.84  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kramka, Ryley             21 LUTH-IA                   NT      23.02    9  
  2 Orvis, Jason R            20 LUTH-IA                   NT      23.08    4  
  3 DeWane, Matt R            21 LORAS                     NT      23.45    3  
  4 Scallon, Lance P          19 LORAS                     NT      23.47    2  
  5 Yuan, Justin              18 LUTH-IA                   NT      23.67    1  
  6 Duncan, Grant A           20 LORAS                     NT      23.88  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Jacquelyn E       18 LUTH-IA                   NT    2:17.75    9  
      31.76   35.49   38.62   31.88                                
  2 Pospisil, Sarah E         19 LUTH-IA                   NT    2:20.14    4  
      30.33   36.68   41.04   32.09                                
  3 Mollahan, Lexie C         21 LORAS                     NT    2:20.63    3  
      31.40   36.95   40.12   32.16                                
  4 Schroeder, Emily A        19 LUTH-IA                   NT    2:26.00    2  
      30.92   37.31   42.76   35.01                                
  5 Scharmer, Christina S     21 LUTH-IA                   NT    2:32.41  
      34.22   38.65   43.42   36.12                                
  6 DelVecchio, Marguerite A  21 LORAS                     NT    2:35.85    1  
      32.37   37.60   48.49   37.39                                
  7 Take, Amanda N            22 LUTH-IA                   NT    2:36.69  
      34.56   39.80   47.03   35.30                                
  8 Rabedeaux, Kirsten E      21 LORAS                     NT    2:52.39  
      36.16   43.12   50.08   43.03                                
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benson, Zach T            19 LORAS                     NT    2:04.01    9  
      26.03   32.71   35.28   29.99                                
  2 Sund, Jacob M             18 LUTH-IA                   NT    2:09.89    4  
      28.02   32.64   37.92   31.31                                
  3 Hagen, Jon D              22 LUTH-IA                   NT    2:11.68    3  
      26.50   34.53   39.78   30.87                                
  4 Cormier, Greg L           19 LORAS                     NT    2:14.23    2  
      28.34   33.42   41.80   30.67                                
  5 Dulaney, Raymond A        18 LUTH-IA                   NT    2:15.24    1  
      29.73   38.35   36.65   30.51                                
  6 Rabedeaux, Will R         19 LORAS                     NT    2:17.13  
      28.60   33.03   42.12   33.38                                
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schierland, Brandilynn    21 LUTH-IA                   NP     157.40    9  
  2 Vuckovich, Mary C         19 LUTH-IA                   NP     140.50    4  
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maevski, John P           20 LORAS                     NP     173.30    9  
 
Event 13  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scharmer, Alexandra K     19 LUTH-IA                   NT    2:23.18    9  
      32.35   37.13   37.35   36.35                                
  2 Anderson, Paige C         18 LUTH-IA                   NT    2:26.92    4  
      32.38   36.41   38.34   39.79                                
  3 Callaghan, Katie E        22 LORAS                     NT    2:27.89    3  
      33.18   37.83   38.55   38.33                                
  4 Schroeder, Emily A        19 LUTH-IA                   NT    2:30.70    2  
      32.22   38.14   39.70   40.64                                
  5 Miller, Logan F           19 LORAS                     NT    2:35.26    1  
      33.84   38.99   40.87   41.56                                
 
Event 14  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sorenson, Steve           20 LUTH-IA                   NT    2:07.62    9  
      28.89   32.28   32.77   33.68                                
  2 Raiche, Sam K             20 LUTH-IA                   NT    2:13.13    4  
      27.45   33.09   35.39   37.20                                
  3 Glynn, Kellen J           19 LUTH-IA                   NT    2:13.41    3  
      29.02   33.74   35.11   35.54                                
  4 Seidel, Colin D           21 LORAS                     NT    2:20.97    2  
      29.98   34.66   37.38   38.95                                
  5 Lozada, Sam A             22 LORAS                     NT    2:42.66    1  
      33.65   40.45   44.34   44.22                                
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Emily B         19 LUTH-IA                   NT      57.78    9  
      27.57   30.21                                                
  2 Black, Heather H          19 LORAS                     NT      58.90    4  
      28.20   30.70                                                
  3 Yapp, Margaret K          20 LUTH-IA                   NT      59.40  
      28.35   31.05                                                
  4 Blocker, Katie R          22 LUTH-IA                   NT      59.52    3  
      28.47   31.05                                                
  5 Benjamin, Chloe C         21 LUTH-IA                   NT      59.66    2  
      28.64   31.02                                                
  6 LaLonde, Jessica J        19 LORAS                     NT    1:01.53    1  
      29.77   31.76                                                
  7 Beach, Renee S            20 LORAS                     NT    1:01.57  
      29.41   32.16                                                
  8 Garin, Meghan E           19 LUTH-IA                   NT    1:02.00  
      29.85   32.15                                                
  9 Take, Amanda N            22 LUTH-IA                   NT    1:02.44  
      30.06   32.38                                                
 10 Kramer, Sarah E           19 LORAS                     NT    1:18.93  
      37.34   41.59                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casey, Ike J              19 LORAS                     NT      49.14    9  
      23.89   25.25                                                
  2 Kramka, Ryley             21 LUTH-IA                   NT      50.62    4  
      24.18   26.44                                                
  3 O'Toole, Michael A        21 LORAS                     NT      52.13    3  
      24.92   27.21                                                
  4 Vanderhorst, Seth         21 LUTH-IA                   NT      52.39    2  
      25.02   27.37                                                
  5 Barnett, Roy              21 LUTH-IA                   NT      54.28    1  
      26.38   27.90                                                
  6 Duncan, Grant A           20 LORAS                     NT      54.44  
      25.91   28.53                                                
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slagel, Clare C           20 LUTH-IA                   NT    2:08.43    9  
      29.45   32.69   33.31   32.98                                
  2 Maher, MK K               21 LORAS                     NT    2:20.52    4  
      33.59   35.46   36.23   35.24                                
  3 Larsen, Nicole            19 LUTH-IA                   NT    2:21.00  
      33.54   37.02   36.25   34.19                                
  4 Dorgay, Corianne E        19 LUTH-IA                   NT    2:21.31    3  
      33.66   36.07   36.29   35.29                                
  5 Dailey, Kyrie L           21 LUTH-IA                   NT    2:24.01    2  
      33.94   37.03   36.66   36.38                                
  6 Scharmer, Christina S     21 LUTH-IA                   NT    2:28.91  
      35.86   37.09   38.19   37.77                                
  7 DelVecchio, Marguerite A  21 LORAS                     NT    2:30.17    1  
      34.25   37.12   39.29   39.51                                
  8 Rabedeaux, Kirsten E      21 LORAS                     NT    2:49.76  
      38.97   43.08   44.40   43.31                                
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orvis, Jason R            20 LUTH-IA                   NT    2:03.81    9  
      27.85   31.17   31.97   32.82                                
  2 Eyres, Martin F           19 LUTH-IA                   NT    2:12.24    4  
      31.75   33.71   34.15   32.63                                
  3 Cormier, Greg L           19 LORAS                     NT    2:12.71    3  
      30.48   33.66   35.02   33.55                                
  4 Rooney, Maxwell S         19 LUTH-IA                   NT    2:13.14    2  
      30.37   33.30   34.79   34.68                                
  5 Rabedeaux, Will R         19 LORAS                     NT    2:14.28    1  
      30.48   33.32   35.43   35.05                                
  6 Beauchamp, Tyler M        21 LORAS                     NT    2:15.97  
      31.86   33.81   35.45   34.85                                
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slagel, Clare C           20 LUTH-IA                   NT    5:21.65    9  
      29.58                   33.42                                
      32.73                   32.73                   30.55        
  2 Reed, Elizabeth A         21 LUTH-IA                   NT    5:23.31    4  
      30.92                   32.74                                
      33.01                   32.62                   31.35        
  3 Jelinski, Megan M         18 LUTH-IA                   NT    5:36.72    3  
      30.68                   34.66                                
      34.18                   34.00                   32.34        
  4 Amo, Elise G              20 LORAS                     NT    5:45.29    2  
                                              35.21   35.30   34.25
  5 Roper, Evayn T            22 LORAS                     NT    5:55.89    1  
      31.39                   36.00                                
      36.27                   36.70                   36.22        
  6 Tamez, Desiree R          20 LORAS                     NT    6:13.70  
      32.71                   37.57                                
      37.76                   38.82                   38.13        
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bogen, Matt R             22 LORAS                     NT    5:08.70    9  
      27.56   30.42   31.25   31.24   31.46   31.42   31.45   31.81
      32.22   29.87                                                
  2 Krol, Michael W           18 LORAS                     NT    5:09.97    4  
      27.76   30.87   31.88   31.49   31.75   31.56   31.89   31.71
      31.36   29.70                                                
  3 Swanson, Gunnar B         18 LUTH-IA                   NT    5:11.98    3  
      28.36   31.49   32.09   31.87   31.90   31.86   31.92   31.64
      31.47   29.38                                                
  4 Carius, David T           20 LUTH-IA                   NT    5:12.90    2  
      27.43   30.82   31.67   31.79   31.94   32.31   32.27   32.27
      31.83   30.57                                                
  5 Weinberg, Sam P           20 LUTH-IA                   NT    5:13.50    1  
      27.53   30.35   31.31   31.98   31.94   32.35   32.16   32.44
      32.43   31.01                                                
  6 Gonzalez, Antonio R       19 LORAS                     NT    6:19.54  
      31.83   36.79   38.22   38.90   39.64   39.52   39.32   39.85
      39.43   36.04                                                
 
Event 21  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schierland, Brandilynn    21 LUTH-IA                   NP     223.80    9  
  2 Vuckovich, Mary C         19 LUTH-IA                   NP     185.75    4  
 
Event 22  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maevski, John P           20 LORAS                     NP     294.20    9  
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Jacquelyn E       18 LUTH-IA                   NT    2:34.63    9  
      35.73   39.88   39.53   39.49                                
  2 Storey, Katie M           21 LUTH-IA                   NT    2:38.53    4  
      34.86   40.83   41.02   41.82                                
  3 Pospisil, Sarah E         19 LUTH-IA                   NT    2:40.85    3  
      36.51   40.41   41.47   42.46                                
  4 Ehlbeck, Clare C          21 LORAS                     NT    2:41.57    2  
      34.94   40.02   42.48   44.13                                
  5 Pfiffner, Lauryn E        19 LORAS                     NT    2:58.74    1  
      39.95   45.08   47.11   46.60                                
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benson, Zach T            19 LORAS                     NT    2:17.93    9  
      29.99   34.91   36.33   36.70                                
  2 Sund, Jacob M             18 LUTH-IA                   NT    2:21.38    4  
      30.22   35.95   37.70   37.51                                
  3 Yuan, Justin              18 LUTH-IA                   NT    2:23.22    3  
      31.67   35.34   37.42   38.79                                
  4 Dulaney, Raymond A        18 LUTH-IA                   NT    2:23.71    2  
      32.53   36.63   38.21   36.34                                
  5 DeWane, Matt R            21 LORAS                     NT    2:32.70    1  
      32.92   39.05   41.58   39.15                                
  6 Seidel, Colin D           21 LORAS                     NT    2:34.47  
      34.21   38.71   39.68   41.87                                
 
Event 25  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luther College-IA  'A'                                 NT    3:50.55   11  
     1) Anderson, Emily B 19            2) Connolly, Erin 21              
     3) Blocker, Katie R 22             4) Storey, Katie M 21             
       27.97    57.81    26.98    56.69    28.17    58.65    26.98    57.40
  2 Loras College  'A'                                     NT    3:51.87    4  
     1) Maher, MK K 21                  2) Callaghan, Katie E 22          
     3) Mollahan, Lexie C 21            4) Gerken, Jillyn R 22            
       28.22    58.15    28.17    59.68    26.87    55.99    27.31    58.05
  3 Luther College-IA  'B'                                 NT    3:57.85    2  
     1) Benjamin, Chloe C 21            2) Hughes, Jacquelyn E 18         
     3) Reed, Elizabeth A 21            4) Yapp, Margaret K 20            
       28.70    59.94    28.01    58.47    28.53    59.57    28.30    59.87
  4 Loras College  'B'                                     NT    4:04.67  
     1) Black, Heather H 19             2) LaLonde, Jessica J 19          
     3) Roper, Evayn T 22               4) Amo, Elise G 20                
       28.66    59.77    29.08  1:01.28    29.64  1:02.82    28.37  1:00.80
  5 Luther College-IA  'C'                                 NT    4:09.29  
     1) Schroeder, Emily A 19           2) Garin, Meghan E 19             
     3) Scharmer, Christina S 21        4) Pospisil, Sarah E 19           
       28.89  1:00.34    30.12  1:03.35    31.52  1:05.52    28.53  1:00.08
  6 Loras College  'C'                                     NT    4:25.90  
     1) Tamez, Desiree R 20             2) Miller, Logan F 19             
     3) Rabedeaux, Kirsten E 21         4) Pfiffner, Lauryn E 19          
       31.10  1:06.34    30.26  1:03.86    32.69  1:11.15    30.59  1:04.55
 
Event 26  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loras College  'A'                                     NT    3:21.14   11  
     1) Scallon, Lance P 19             2) O'Toole, Michael A 21          
     3) Beauchamp, Tyler M 21           4) Casey, Ike J 19                
       24.06    51.06    23.83    50.49    24.18    51.78    22.63    47.81
  2 Luther College-IA  'A'                                 NT    3:24.57    4  
     1) Carius, David T 20              2) Weinberg, Sam P 20             
     3) Vanderhorst, Seth 21            4) Hagen, Jon D 22                
       25.20    52.15    23.97    49.72    23.92    50.87    23.66    51.83
  3 Luther College-IA  'B'                                 NT    3:31.95    2  
     1) Swanson, Gunnar B 18            2) Glynn, Kellen J 19             
     3) Sorenson, Steve 20              4) Raiche, Sam K 20               
       25.00    52.56    24.85    51.98    25.44    53.70    25.41    53.71
  4 Loras College  'B'                                     NT    3:46.89  
     1) Bogen, Matt R 22                2) Krol, Michael W 18             
     3) Gonzalez, Antonio R 19          4) Lozada, Sam A 22               
       26.08    53.94    25.68    53.80    27.91    59.45    16.03    59.70
 -- Luther College-IA  'C'                                 NT   X3:39.02  
     1) Roberson, Chandler T 21         2) Rooney, Maxwell S 19           
     3) Eyres, Martin F 19              4) Barnett, Roy 21                
       26.76    55.62    25.84    53.71    26.47    56.34    25.39    53.35
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. Luther College                      177   2. Loras College                        54
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. Loras College                       116   2. Luther College                      107